Wspieraj, bo warto być RAZEM

Tegoroczna edycja EKOTUR 2016/2017 ruszyła pod hasłem „Dzieci-dzieciom”. Szkoły otrzymujące środki z tytułu zebranych i przekazanych przez uczniów surowców wtórnych mają możliwość wsparcia jednej lub kilku fundacji, które zgłosiły chęć współpracy w II edycji EKOTUR. Z przyjemnością prezentujemy Państwu krótką informację dotyczącą celów statutowych tych instytucji wspierających chorych i potrzebujących, jednocześnie zachęcając Państwa do wspierania tych organizacji niezależnie od naszej inicjatywy. Warto, gdyż razem możemy więcej!.

1. Dom Dziecka Dla Małych Dzieci w Łodzi – mieści się w budynkach przy ulicach Drużynowej 3/5, Lnianej 9 i Zbocze 2a. Dom jest placówką interwencyjno-socjalizacyjną, zapewniającą dzieciom od urodzenia do 10 roku życia całodobową opiekę i wychowanie. W Domu są również miejsca dla małoletnich mam, które aktywnie uczestniczą w wychowaniu swoich dzieci.
Dom został powołany do istnienia w 1946 roku, i od tamtego czasu nieprzerwanie prowadzi swoją działalność.

http://www.domdlamalucha.info/

2.Parafialny Zespół CARITAS przy parafii Miłosierdzia Bożego w Pabianicach prowadzi m.in. zbiórkę funduszy na budowę studni w Sudanie

http://milosierdzie-pabianice.pl/node/44

3. Fundacja GAJUSZ pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom zapewniając im opiekę hospicyjną w ramach domowego i stacjonarnego hospicjum. Opiekuje się również dziećmi chorymi onkologicznie, przebywającymi w szpitalu w Łodzi przy ul. Spornej. Najmniejszym chorym maluchom, tym będącym jeszcze w brzuchu mamy, oferuje pomoc w zakresie hospicjum perinatalnego.

http://www.gajusz.org.pl/

4. Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci” – zostało założone w 1999 roku w celu umożliwienia nieuleczalnie chorym dzieciom powrotu ze szpitala do domu. Do tego czasu, z powodu konieczności prowadzenia stałego nadzoru medycznego oraz stosowania kosztownej aparatury medycznej, nieuleczalnie chore dzieci przez wiele lat były hospitalizowane w Oddziałach Intensywnej Terapii oraz innych Oddziałach Specjalistycznych Szpitali Pediatrycznych.
Stowarzyszenie prowadzi domowe leczenie respiratorem u Pacjentów z niewydolnością oddechową zapewniając całodobową pomoc lekarsko-pielęgniarską, zajęcia rehabilitacyjne oraz pomoc psychologiczno-pedagogiczną. Ponadto Hospicjum zapewnia całościową opiekę medyczną, psychologiczną, socjalną, pedagogiczną i duszpasterską Pacjentom cierpiącym na nieuleczalne schorzenia, nowotworowe i zespoły genetyczne, oraz udziela wsparcia rodzinom Pacjentów w czasie opieki nad bliskim i w żałobie.

http://www.hospicjumdladzieci.org/

5.Fundacja Rak’n’Roll – zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka. Fundacja powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji.
Celem fundacji jest stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej, przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce oraz zarażanie pozytywną energią.
Dzięki idei Rak’n’Roll kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie i o to, aby chorować godnie i leczyć się świadomiej.

http://www.raknroll.pl/

6.Fundacja Siepomaga – powstała by ratować zdrowie i życie, które wyceniono na kwoty niemożliwe do osiągnięcia przez Potrzebujących. Jest fundacją, która prowadzi pierwszą i największą w Polsce platformę pomagania Siepomaga.pl
Prowadzi działania zmierzające do gromadzenia środków finansowych poprzez zbiórki pieniędzy organizowane w sieci przy pomocy portali społecznościowych na cele godne poparcia społecznego.

https://www.siepomaga.pl/

7. Fundacja „Wspólna Nadzieja” – jej celem jest niesienie pomocy dzieciom chorym i niepełnosprawnym oraz ze szczególnymi uzdolnieniami niemających możliwości rozwoju z uwagi na trudną sytuację materialną oraz dzieciom potrzebującym pomocy w temacie edukacyjno – rehabilitacyjnym. Ponadto fundacja prowadzi działania mające na celu wspieranie placówek medycznych, wychowawczych i oświatowych.
Pod opieką fundacji znajduje się wiele ciężko chorych i niepełnosprawnych dzieci, którym finansowane są zabiegi medyczne takie jak: hipoterapia, rehabilitacja funkcyjna, kinezyterapia, sesje rehabilitacyjne koncepcja NDT-BOBATH, elementy PNF. Poza zabiegami refundowane są również leki ratujące ich życie.

http://wspolnanadzieja.pl

Tagi: Brak tagów