Powstawanie odpadów przemysłowych jest wypadkową niszczenie aktywności produkcyjnej. Pomimo stosowania nowoczesnych rozwiązań i zaawansowanych obliczeń nie sposób przewidzieć wskaźnik popytu na rynku, który pozwoliłby na dostosowanie wolumenu produkcyjnego w sposób bardzo precyzyjny. Podaż towarów musi zatem zakładać pewną nadwyżkę dóbr, która zapewni wszystkim konsumentom dostęp do towarów w przypadku okresowego wzrostu popytu.
Towary przeterminowane, posiadające wady produkcyjne lub z innych względów wycofane, czy też nie dopuszczone do obrotu stanowią odpad, które należy poddać utylizacji. Z uwagi na założenia wielu firm produkcyjnych odnośnie polityki jakości oraz bezpieczeństwa powszechną praktyką jest przekazywanie towarów nieprzydatnych do użytku wyspecjalizowanym firmom, celem ich ostatecznego zniszczenia.
Podczas takiego procesu pod wpływem czynników fizyko-mechanicznych wyroby gotowe zostają zdefragmentowane, zmiażdżone lub pocięte. Takie działanie całkowicie eliminują funkcje użytkowe produktów oraz deprecjonują ich wartość handlową. Jest to wystarczające zabezpieczenie, uniemożliwiające przedostanie się wadliwych towarów ponownie na rynek, gwarantujące bezpieczeństwo dla producenta oraz konsumentów. Zniszczone towary przetwarzane są następnie w ramach procesów produkcyjnych na paliwo alternatywne, stanowiące cenne źródło energii.
Zainteresowany pozyskaniem szczegółowej wyceny usługi niszczenia zapraszamy do kontaktu z nami !!!