Finał konkursu "Międzynarodowy Dzień Ziemi 2008"

Zgodnie z zapowiedziami 28 kwietnia b.r. odbył się finał I edycji konkursu „Międzynarodowy Dzień Ziemi 2008”. W spotkaniu udział wzięli uczniowie wszystkich uczestniczących szkół podstawowych, przedstawiciele Urzędu Miasta Łask oraz patroni imprezy Angorka oraz portal Ekologiczni.pl. W zmaganiach finałowych rywalizowały ze sobą drużyny trzyosobowe reprezentujące poszczególne szkoły. Dzieci losowały pytania i udzielały ustnych odpowiedzi. W drugim etapie były także zadania pisemne w postaci diagramów i schematów do uzupełnienia. Poszczególne etapy konkursu przedzielone zostały artystycznymi występami uczniów wszystkich szkół. Były piosenki, tańce oraz scenki aktorskie. Przed ogłoszeniem listy finalistów swoją prelekcję pt. „Człowiek twórcą pogody” wygłosił dr Janusz Mrzigod z Uniwersytetu Śląskiego. Po zakończeniu części konkursowej nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród książkowych dla finalistów. Wręczono także dwie nagrody główne dla zwycięskich szkół jakimi były: biurowe urządzenie wielofunkcyjne oraz teleskop. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy podziwiali efektowny pokaz strażaków z PSP w Łasku, który jak można było zaobserwować zrobił ogromne wrażenie nie tylko na najmłodszych. Dodatkową atrakcją była możliwość wjazdu podnośnikiem w asyście strażaka.

Na zakończenie krótkiego podsumowania chcielibyśmy serdecznie podziękować pomysłodawcy konkursu z firmy TWK-ZAG Sp. z o.o. P. Barbarze Trzewiczek za propagowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży oraz wszystkim współorganizatorom i patronom, którzy przyczynili się do realizacji niniejszego konkursu. Liczymy, że ta inicjatywa zapoczątkuje cykl corocznych konkursów w duchu ekologii i ochrony środowiska. Odwiedzajcie naszą stronę – wkrótce opublikujemy zdjęcia z finału!

Z przyjemnością publikujemy listę zwycięzców, którzy wykazali się ponadprzeciętną wiedzą z zakresu ochrony środowiska i życzymy Wam dalszych sukcesów na drodze do wiedzy.

Międzynarodowy Dzień Ziemi 2008

Klasy I-III Szkoła Podstawowa nr 1 w Łasku

Maciej Górski

Nina Błaszczyk

Dominika Kuszel

Klasy IV-VI Szkoła Podstawowa nr 4 w Łasku

Anna Kujawa

Monika Kłos

Sylwia Kozieł

GRATULUJEMY!!!

Tagi: Brak tagów