baner EKOTUR-001

Ogłoszenie wyników finału konkursu EKOTUR 2016/2017

Dobiegła końca I edycja konkursu EKOTUR 2015/2016. W konkursie wzięły udział placówki oświatowe z obszaru województwa łódzkiego. Łącznie dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się nam ocalić 595 drzew, 910 208 litrów wody, zaoszczędzić 140 032 kWh energii elektrycznej oraz 51 672 l. ropy naftowej niezbędnej do produkcji papieru bezpośrednio z surowca drzewnego.

Niezmiernie miło nam poinformować, że wśród finalistów tytuł EKO-SZKOŁY zdobyły kolejno:

Pierwsze miejsce – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Bełchatowie  ul. Lipowa 5

Drugie miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 13 im. UNICEF w  Bełchatowie ul. Słowackiego 8

Trzecie miejsce –  Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Sieradzu ul. Krakowskie Przedmieście 58

 

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za współpracę oraz zaangażowanie w prowadzoną akcję proekologiczną. Dziękujemy w szczególności dyrekcjom szkół, opiekunom konkursu nauczycielom oraz gorąco dzieciom i ich rodzicom, bez których akcja nie miałaby najmniejszych szans powodzenia. Serdeczne podziękowania dla patrona medialnego TVP 3 S.A. oraz CARITAS POLSKA. Wierzymy, że pierwsza edycja jest początkiem dobrej tradycji z mocnym przesłaniem. Mamy nadzieję, że zbiórka makulatury będzie cieszyć się dalszym zainteresowaniem i w kolejnej edycji 2016/2017 udział weźmie jeszcze więcej szkół z naszego województwa…, a w przyszłości może także z innych województw.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy ! 

 

baner EKOTUR-001

newyearseve

Życzenia noworoczne

Wszystkim pracownikom naszej firmy i partnerom biznesowym życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia, spełnienia marzeń i dobrej passy w nadchodzącym roku 2017! Dziękujemy za ten rok i widzimy się niebawem bogatsi o kolejne doświadczenia!

newyearseve

Desktop1

Ponowne wykorzystanie przedmiotów V. I

Najwyższa forma odzysku to ponowne wykorzystanie przedmiotu… i to niekoniecznie z pierwotnym przeznaczeniem. Tworząc niekiedy coś oryginalnego, nadajemy indywidualny charakter wnętrzom oszczędzając jednocześnie surowce, energię, pieniądze oraz nasze środowisko – czego chcieć więcej

Desktop1

Badge Recycler of 2015

Wręczono złote srebrne i brązowe odznaki recyklera dla firm wyróżniających się w 2015 r. szczególnym zaangażowaniem w proces segregacji i odzysku odpadów papieru i tektury. Podziękowania należą się wszystkim pracownikom odznaczonych firm za wspólny wysiłek i doskonałą współpracę przy segregacji odpadów. Choć rzadko się o tym wspomina każda tona makulatury ratuje przed wycięciem 17 drzew, pozwala zaoszczędzić 4000 kWh energii elektrycznej, 1476 litrów ropy naftowej, 26 000 litrów wody oraz 5 m3 miejsca na składowisku odpadów. I to jest właśnie realna pomoc środowisku. Gratulujemy!

elementy elektroniki

Mamy status recyklera ZSEiE

Miło nam poinformować, że Główny Inspektorat Ochrony Środowiska pozytywnie rozpatrzył nasz wniosek nadając nam rangę recyklera Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego o numerze rejestrowym E0001096ZPR. Po statusie zbierającego a następnie przetwórcy jest to trzeci, najwyższy poziom zaawansowania w zakresie odzysku odpadów elektrycznych i elektronicznych. Zapraszamy do współpracy wszystkich producentów zbierających oraz zakłady przetwarzania ZSEiE Juuuuppi!

www.rzseie.gios.gov.pl/dod_info.php?id_pdm=0001096

elementy elektroniki

zdjęcie wigilijne 1 2016 twk-zag

Wigilia 2016

Dzisiaj zespół TWK-ZAG Sp. z o.o. zasiadł przy wigilijnym stole. Choć byliśmy w niepełnym składzie (z konieczności utrzymania bieżącej obsługi naszych Klientów) uroczystość można uznać za radosną i pełną pozytywnej energii. Jako, że wszyscy byli grzeczni Gwiazdor odwiedził nas z całym workiem prezentów „Muchas gracias”! Wszystkim naszym obecnym i przyszłym kooperantom życzymy duuużo pozytywnej energii. Niech świąteczny czas będzie dla Was czasem wyjątkowego spokoju i radości.

zdjęcie wigilijne 1 2016 twk-zag

 

zdjęcie wigilijne 2 2016 twk-zag

2016-04-21

Nowa linia do formatek HIPS, PET

Dzisiaj zakończyliśmy testy nowej linii do płatkowania formatek HIPS, PET. Linia złożona z młyna wysokoobrotowego o mocy 40 kW z sitem oraz przenośników taśmowych umożliwić miała produkcję 250 kg płatka na godzinę. Podczas testów osiągnęliśmy wydajność przy pracy ciągłej na poziomie 320 kg, to znacznie powyżej oczekiwań. Dziękujemy Darkowi za przygotowanie linii i optymalne ustawienie szczelinowania młyna. Załączamy zdjęcia z dzisiejszych testów.

2016-04-21

 

zrzut 21.01

Remont elewacji biurowca zakończony

Zakończył się remont elewacji budynku biurowego. Podziękowania dla ekipy TWT-BUD, która pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wytrwała w dyscyplinie pracy, oddając budynek do odbioru zgodnie z terminem. W zeszłym roku biurowiec otrzymał nowe ocieplenie dachu oraz instalację CO. Przed nami jeszcze dużo pracy, ale cieszą nas kolejne postępy. zrzut 21.01

 

20160211_123922

EKOTUR – zakończenie zbiórki

Moi drodzy, w dniu wczorajszym zakończyliśmy zbiórkę makulatury do pierwszej edycja konkursu EKOTUR 2015/2016 pod patronatem TVP 3 S.A. oraz fundacji CARITAS POLSKA. Kolejne odbiory mogą być zaliczone na poczet kolejnej edycji konkursu. Z niecierpliwością oczekujemy na wyłonienie zwycięzcy I edycji, co nastąpi zgodnie z regulaminem do dnia 31.05. 2016 . Już teraz gratulujemy wszystkich determinacji i doskonałej postawy. Wspólnie razem włożyliśmy w realizację projektu wiele pracy i zaangażowania. Szczególne podziękowania dla opiekunów konkursu, uczniów, rodziców oraz dla dyrekcji szkół za pozytywne przyjęcie i zgodę na uczestnictwo. Dziękujemy także TVP 3 S.A. i liczymy na możliwość patronowania projektowi EKOTUR w kolejnych edycjach. BE ECO! ZESPÓŁ EKOTUR

20160211_123922

Zmiany w przepisach dotyczących ZSEiE w 2016 r.

Od 1 stycznia 2016 r. zasady postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym określa ustawa z 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. z 2015 r. poz. 1688).

Najważniejsze zmiany

  • Poziom zbierania obejmie wszystkich wprowadzających sprzęt

    Od 1 stycznia 2016 r. wszyscy wprowadzający sprzęt (nie tylko sprzęt przeznaczony dla gospodarstw domowych jak dotychczas) są obowiązani do osiągania minimalnych rocznych poziomów zbierania zużytego sprzętu, w wysokości nie mniej niż 40% średniorocznej masy sprzętu wprowadzonego do obrotu, a dla źródeł światła oraz diod elektroluminescencyjnych (LED) – 50% średniorocznej masy sprzętu wprowadzonego do obrotu.

  • Zmiana grup sprzętu

    Od 1 stycznia 2016 r. do 30 grudnia 2017 r. obowiązuje 10 grup sprzętu wskazanych w załączniku nr 6 do ustawy z 11 września 2015 r o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, natomiast od 1 stycznia 2018 r. zakres grup sprzętu podlegających przepisom ustawy zostanie zmieniony na 6 grup sprzętu podzielonych m.in. ze względu na sposób i koszt przetwarzania.

  • Zwiększenie możliwości nieodpłatnego oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

    Nowa ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym zobowiązuje duże sklepy, o powierzchni poświęconej sprzedaży sprzętu elektrycznego i elektronicznego przekraczającej 400 m kwadratowych, do nieodpłatnego przyjęcia małogabarytowego zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych (żaden z jego zewnętrznych wymiarów nie może przekraczać 25 cm), bez konieczności zakupu nowego urządzenia. Dotychczas nieodpłatny zwrot zużytego urządzenia możliwy był przy zakupie nowego urządzenia.

Zasady prowadzenia przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska rejestru przedsiębiorców i organizacji odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego w dalszym ciągu wskazane są w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. z 2013 r., poz. 1155 ze zm.).

Od 1 stycznia 2016 r. rejestr zawiera dodatkowo nazwę marki sprzętu, typ sprzętu, typ sprzętu (sprzęt przeznaczony dla gospodarstw domowych lub innych niż przeznaczony dla gospodarstw domowych) oraz informację o stosowanej technice sprzedaży sprzętu (art. 124 ust. 1 ustawy z 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym). Szczegóły dot. obowiązku przekazania przez wprowadzających sprzęt ww. informacji znajdują się w zakładce „Dodatkowe dane w rejestrze ZSEIE”.

Ponadto od 1 stycznia 2016 r. rejestr przedsiębiorców i organizacji odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego obejmuje autoryzowanego przedstawiciela, którym jest przedsiębiorca działający w imieniu i na rzecz producenta sprzętu.